Close

8 czerwca 2024

Lekcja z profesor Agnieszką Święcicką-Mitsides w klasie pierwszej Polskiej Szkoły w Nikozji.

Pani Agnieszka Święcicka Mitsides po ukończeniu Akademii Medycznej w Lublinie kształciła się w Wielkiej Brytanii, gdzie ukonczyla specjalizację z endokrynologii, diabetologii i chorób wewnętrznych. Poza pracą kliniczną zatrudniona jest na Uniwersytecie Medycznym w Nikozji (University of Nicosia Medical School) na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Pani Agnieszka poprowadziła interesującą lekcję o zdrowiu z elementami wiedzy o anatomii człowieka, prawidłowym żywieniu i profilaktyce. Zaprezentowała działanie niektórych narzędzi lekarskich jak otoskop czy stetoskop. Każde dziecko założyło stetoskop i posłuchało bicia swego serca. Pani Agnieszka wprowadzając nieznane dzieciom słownictwo medyczne, objaśniała  je w sposób dostosowany do ich możliwości poznawczych. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, udzielając odpowiedzi oraz zadając własne pytania. Szczególną wiedzą popisała się uczennica Alicja Cynka, która w przyszłości chciałaby zostać lekarzem.

Dziękujemy pani Agnieszce Święcickiej-Mitsides za atrakcyjne zajęcia o dużych walorach edukacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na szkolnej stronie Facebook – Polska Szkoła Cypr. Link poniżej 👇🏼

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=919156313343742&id=100057481447276