Close

26 listopada 2022

Gdański teatr wędrowny „Włóczykij” zaprezentował przedstawienie w Polskiej Szkole w Nikozji

W sobotę 26 listopada gościliśmy w szkole w Nikozji gdański teatr wędrowny “Włóczykij”, który zaprezentował „Waśnie i baśnie” – przedstawienie o pięknie polskich legend, sile współpracy i dialogu, o teatrze i magii, jaką potrafi wytworzyć. Widzowie przekonali się, że przyjaźń, rozmowa i współpraca zdecydowanie ułatwiają mierzenie się z przeciwnościami losu. Spektakl łączył w sobie elementy teatru aktorskiego, lalkowego i klasycznej klaunady.
Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach aktorskich, w czasie których ćwiczyli dykcję, ruch sceniczny i wcielali się w różne role.
Dziękujemy aktorom za zapewnienie spektakularnych wrażeń artystycznych.

PROJEKT POD PATRONATEM AMBASADY RP W NIKOZJI, FINANSOWANY W RAMACH FUNDUSZY POLONIJNYCH MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH.

Zapraszamy do obejrzenia całej relacji z tego wydarzenia na Facebooku – link: ⬇️

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=PolskaSzkolaCypr&set=a.601001371825906