Close

4 grudnia 2021

Drugie Dyktando Polonijne w Republice Cypryjskiej

4 grudnia wręczono nagrody uczestnikom „Drugiego Dyktanda Polonijnego w Republice Cypryjskiej” pod patronatem Ambasady RP w Nikozji. W konkursie wzięło udział 75. uczniów ze szkół polonijnych na Cyprze, działających na terenie Nikozji, Larnaki, Paralimni oraz Limassol.

Treści dyktand zostały zróżnicowane pod względem trudności, w celu dostosowania do poszczególnych grup wiekowych i dotyczyły polskiej kultury i historii.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i grami edukacyjnymi, które zostały sfinansowane z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Uczniowie ze szkoły w Nikozji odebrali nagrody z rąk Ambasador RP na Cyprze Ireny Lichnerowicz-Augustyn oraz organizatorki konkursu Anny Wagner.

Serdecznie gratulujemy !