18 października 2021

Twórczość Stanisława Wyspiańskiego w Polskiej Szkole w Nikozji – lekcja historii sztuki.

LEKCJA HISTORII SZTUKI W KLASIE IV. TWÓRCZOŚĆ STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO.
W sobotę historyk sztuki Maja Marciszewska zapoznała uczniów z dorobkiem artystycznym Stanisława Wyspiańskiego – sławnego pisarza, malarza, architekta, autora scenografii, projektanta witraży i mebli.
Pani Maja przyniosła na lekcję wiele cennych zbiorów: albumów, reprodukcji, a nawet zabytki z początków XX wieku – oryginały czasopism artystycznych z ilustracjami Wyspiańskiego.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i zadawali pytania, na koniec zaś wybrali kolorowanki z dziełami Wyspiańskiego do samodzielnego pokolorowania.

Dziękujemy Pani Mai Marciszewskiej za interesujący wykład i możliwość bezpośredniego obcowania naszych uczniów z cennymi drukami, które możemy podziwiać w polskich muzeach.