Close

15 kwietnia 2021

Przedstawienie zespołu „Mazowsze” – zaproszenie dla naszej szkoły.

Szanowni Państwo,
w imieniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” mam przyjemność zaprosić młodzież naszej szkoły oraz Państwa na przedstawienie edukacyjne „Romanca á la kujawiak”. Transmisja odbędzie się w formule zamkniętej i dedykowana jest szkołom polonijnym.

Pokaz będzie miał formę internetowej transmisji na żywo ze sceny, w dniu 16 kwietnia o godzinie 15:00 CY.

Transmisję spektaklu ” „Romanca à la kujawiak” odnajdą Państwo pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=-XyxHcvYDeU

Link pojawi się na kanale bezpośrednio przed startem zaplanowanej transmisji i będzie dla Państwa dostępny przez 48 godzin.
W tym czasie mogą Państwo oglądać spektakl w dowolnym momencie i dowolną ilość razy!

To nowa propozycja w repertuarze zespołu skierowana do młodzieży, w wykonaniu m.in. Baletu i Orkiestry PZLPiT „Mazowsze”. Reżyser i autor scenariusza Zbigniew Kułagowski błyskotliwie miesza przeszłość z teraźniejszością, pokazuje młodym widzom piękno polskiej kultury ludowej. Udaje mu się to dzięki interesującej fabule, porywającej muzyce, pięknym kostiumom oraz efektownym choreografiom.

Siłą przedstawienia jest ciekawa fabularna forma teatralna. Kanwę przedstawienia stanowi rodzące się uczucie dwojga młodych ludzi: maturzystki i studenta. Ich przypadkowe spotkanie, wspólne romantyczne i zabawne doświadczenia, fascynacja muzyką i tańcem prowadzi widzów przez świat polskich tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. Treści edukacyjne zostały dyskretnie wplecione w dynamiczną opowieść, której finałem jest wielki polonez tańczony na balu studniówkowym.

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Kułagowski
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
Choreografia: Elwira Kamińska, Zbigniew Kiliński, Wioletta Milczuk, Eugeniusz Papliński, Witold Zapała
Kompozycja świateł – Łukasz Różewicz
Obsada:
Paulina – Paulina Patora
Mateusz – Mateusz Zawada
Nauczyciel Tańca – Marcin Mierzejewski
Pan Profesor – Zdzisław Kordyjalik
Pani W – WiolettaMilczuk
Dyrektor Liceum – Zdzisław Kordyjalik
Balet i Orkiestra PZLPiT „Mazowsze”.