Close

6 lutego 2021

Lekcja online na żywo z Zamku Królewskiego w Warszawie dla Polskiej Szkoły na Cyprze

W sobotę 6 lutego uczniowie Polskiej Szkoły na Cyprze wraz z rodzinami wzięli udział w indywidualnej lekcji na żywo, pt.: „Spotkanie na Zamku Królewskim w Warszawie”. Spotkanie prowadził Szef Protokołu Zamku Królewskiego Lesław Krzewski, który połączył się z dziećmi online i bezpośrednio z Zamku prezentował oraz omawiał ciekawe miejsca, także te nieudostępnione zwiedzającym. Mogliśmy podziwiać wnętrze wieży zamkowej, mechanizm zegara, widok z wieży na Plac Zamkowy, a także różne sale: tronową, marmurową, garderobę i gabinet króla. Uczniowie chętnie korzystali z możliwości zadawania pytań, na które pan Lesław udzielał odpowiedzi w sposób wyczerpujący i przystępny dla dzieci.

Składam serdeczne podziękowania Panu Lesławowi Krzewskiemu za poprowadzenie pouczającej lekcji transmitowanej na żywo z Zamku Królewskiego oraz Ambasador RP na Cyprze Irenie Lichnerowicz-Augustyn za zaangażowanie w aranżację tego spotkania.
Dziękuję także wszystkim uczniom i ich rodzinom za aktywne uczestnictwo w projekcie
Anna Wagner.