Close

5 grudnia 2020

Pierwsze Dyktando Polonijne w Republice Cypryjskiej” pod patronatem Ambasady RP w Nikozji.

„Pierwsze Dyktando Polonijne w Republice Cypryjskiej” pod patronatem Ambasady RP w Nikozji.

5 grudnia 2020 roku odbyło się wręczenie nagród uczestnikom „Pierwszego Dyktanda Polonijnego w Republice Cypryjskiej” pod patronatem Ambasady RP w Nikozji, zorganizowanego przez Annę Wagner. W konkursie wzięło udział 80. uczniów ze szkół polonijnych na Cyprze, działających na terenie Nikozji, Larnaki, Paralimni oraz Limassol.
Głównym celem inicjatywy jest propagowanie kultury języka polskiego, w szczególności zasad poprawnej polszczyzny.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami i grami edukacyjnymi, które zostały sfinansowane w ramach funduszy polonijnych MSZ. Uczniowie ze szkoły w Nikozji odebrali nagrody z rąk Ambasador RP na Cyprze Ireny Lichnerowicz-Augustyn.

Serdecznie gratulujemy !