Close

11 listopada 2020

Polska Szkoła na Cyprze w Nikozji i Larnace wraz z Ambasador RP na Cyprze Ireną Lichnerowicz – Augustyn wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu” z okazji Święta Niepodległości.

Szkoła do hymnu 🇵🇱 🎵🎶
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie wraz z Ambasador RP na Cyprze Ireną Lichnerowicz – Augustyn wzięli udział w ogólnopolskiej akcji”#Szkoładohymnu”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a polegającej na wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”. Po zaśpiewaniu 4. zwrotek hymnu Ambasador wraz z nauczycielką przybliżyły uczniom okoliczności odzyskania niepodległości 11.11.1918. Dzieci aktywnie brały udział w rozmowie na temat znaczenia niepodległości i kodeksu współczesnego patrioty, a także własnoręcznie wykonały kotyliony.
Dzięki tej inicjatywie wspólnie przeżywaliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz wyrażaliśmy szacunek wobec polskich symboli narodowych.
#szkoładohymnu #ŚwiętoNiepodległości #PLinCyprus