Close

26 października 2019

Wykład o sztuce, prezentacja galerii malarstwa i warsztaty plastyczne w Polskiej Szkole w Nikozji

Wizyta pani historyk sztuki w Polskiej Szkole w Nikozji. 🎨👩🏻‍🎨

W sobotni poranek młodsi uczniowie z Nikozji spotkali się z panią historyk sztuki Mają Brodowską, która poprowadziła godzinny wykład poświęcony malarstwu Fridy Kahlo, bogato zilustrowany przygotowanymi przez siebie pomocami dydaktycznymi. Na przykładzie barwnych malowideł artystki objaśniała dzieciom wiele terminów z dziedziny sztuki, takich jak symbol, portret, autoportret, surrealizm, fresk, a także: pseudonim artystyczny, blejtram, sztalugi, etc. W sposób przystępny zaprezentowała charakterystyczne motywy twórczości tej artystki, jej kolekcję tradycyjnych strojów, a także ciekawostki biograficzne. Uczniowie wykazywali się aktywnością i chętnie zadawali pytania. Po prezentacji zabrali się za kolorowanie wybranych dzieł malarki.
Dziękujemy pięknie pani Mai Brodowskiej za wprowadzenie uczniów w świat sztuki i cieszymy się, że wyraziła wolę systematycznej współpracy i zaznajomienia naszych uczniów w niedalekiej przyszłości z najwybitniejszymi dziełami artystów polskich.