Close

5 października 2019

Uczniowie Polskiej Szkoły w Nikozji wzięli udział w ogólnopolskiej akcji dla Powstańców Warszawskich „BohaterON”.

BohaterON w Polskiej Szkole w Nikozji ✍🏻📩🇵🇱

4. października 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię”, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Najpierw uczniowie uczestniczyli w specjalnej multimedialnej lekcji historii z wykorzystaniem materiałów nadesłanych naszej szkole z Polski przez organizatorów kampanii. Następnie każdy uczeń wybrał jednego Powstańca, zapoznał się z jego biografią, osobistymi relacjami z powstania i napisał do Niego kartkę z podziękowaniem za czynny udział w Powstaniu Warszawskim i bohaterską postawę.
📬 📩Wszystkie dowody uznania naszych uczniów zostały wysłane i trafią do wybranych przez uczniów Powstańców.
Uczniowie z zainteresowaniem wzięli udział w lekcji historii, śledzili przebieg Powstania i losy Powstańców.
Pokazujemy wraz z pomysłodawcami akcji, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Chcemy promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową młodzieży na Cyprze, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.
Kochani Uczniowie, ogromnie Wam dziękuję za zaangażowanie i stworzenie pięknych kartek dla Powstańców z wzruszającą zawartością treściową. ✍🏻📩❤️🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *