Close

24 maja 2019

Spotkanie autorskie z pisarką Julią Rozumek w Polskiej szkole w Larnace.

Spotkanie autorskie z pisarką Julią Rozumek.

„Powiadają, że kot ma siedem żyć. Człowiek ma tyle, ile przeczyta książek”.

23 maja w Polskiej Szkole w Larnace odbyło się ciekawe spotkanie autorskie z pisarką Julią Rozumek. Autorka zachęcała uczniów do czytania książek, wyjawiła tajemnice ich powstawania, zapoznała z fragmentami swoich utworów, a także podzieliła się z nami mnóstwem życiowych mądrości. Książki Julii Rozumek są barwne i skłaniają do refleksji, a opowiedziane w nich historie niosą głębsze przesłanie. Zawierają wartości, które powinniśmy przekazać dziecku. Uczą szczerości, szacunku i miłości do drugiego człowieka, asertywności, poszanowania pracy i pieniądza oraz znajomości historii. Dzieci otrzymały od pisarki drobne upominki służące do zapisu własnych opowiadań i wspomnień. Dziękujemy za owocne spotkanie z naszymi uczniami. Najlepszą recenzją wizyty gościa w szkole niech będzie fakt, że starsi uczniowie potrafiący już płynnie czytać w języku polskim, zabrali książki do domu z zamiarem ich przeczytania. Książki Julii Rozumek dostępne są w naszej szkolnej bibliotece.

Zachęcamy uczniów i rodziców z Larnaki i Nikozji do ich wypożyczania. Strona internetowa Julii Rozumek: http://www.juliarozumek.pl

 

Opublikowany przez Polska Szkoła Cypr Piątek, 24 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *